ورود ثبت نام
برگزار نشدن آزمون تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان
139403211224247645469484

 

به نقل از خبرگزاری فارس مسعود ثقفی سخنگوی اداره‌کل آموزش و پرورش شهر تهران  با اشاره به شیوه پذیرش دانش‌آموزان سمپاد در دوره دوم متوسطه اظهار داشت: ظرفیت دانش‌آموزان تهرانی در مدارس استعدادهای درخشان امسال ۲۴۵۳ نفر است که بر اساس سیاست مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان، این دسته از دانش‌آموزان بدون شرکت در آزمون به پایه دهم سمپاد منتقل خواهند شد.

ثقفی با بیان اینکه ظرفیت کنونی پذیرش دانش‌آموزان در پایه دهم سمپاد ۲۰۷۰ نفر است، خاطرنشان کرد: این بدان معناست که باید برای ۳۸۴ نفر به جز ظرفیت اعلام شده، ایجاد ظرفیت کنیم تا تمام دانش‌آموزان پایه نهم سمپاد تهران در پایه دهم ثبت‌نام شوند.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه شرط ورود دانش‌آموزان پایه نهم به پایه دهم سمپاد، داشتن حداقل معدل ۱۷ است، تصریح کرد: در حال حاضر تمامی دانش‌آموزان پایه نهم این شرط را دارند لذا برای ورودی به پایه دهم باید کمبود ۳۸۴ ظرفیت را تامین کنیم.

وی تاکید کرد: بنابراین برای ورودی دبیرستان‌های استعدادهای درخشان در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ در پایه دهم شهر تهران آزمون برگزار نخواهیم کرد و چاره‌ای جز افزایش ۳۸۴ ظرفیت نداریم.

ثقفی با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری برای پذیرش دانش‌آموزان دیگر در دبیرستان‌های سمپاد نمی‌توانیم ظرفیت جدیدی ایجاد کنیم، گفت: امسال آزمون تکمیل ظرفیت جدیدی برای دیگر دانش‌آموزان برگزار نخواهیم کرد.

وی به برخی موسسات که حتی مجوزی از آموزش و پرورش ندارند، اظهار کرد: با توجه به اینکه آزمونی برای دبیرستان‌های سمپاد در تهران برگزار نخواهد شد لذا با ثبت‌نام دانش‌آموزان برای آماده کردن آنها در آزمون استعدادهای درخشان و برگزاری کلاس‌های مختلف برای قبولی آنها در این آزمون، بهداشت روانی دانش‌آموزان را به خطر نیندازید.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در پایان با اشاره به برگزاری آزمون مدارس نمونه دولتی در تهران، گفت: دانش‌‌آموزانی که احساس می‌کنند شرایط ادامه تحصیل و ‌آمادگی لازم جهت شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی را دارند می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

منبع : خبرگزاری فارس