ورود ثبت نام
برگزاری آزمون های پیشرفت تحصیلی مدارس استعدادهای درخشان
6-20

 

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان ، از برگزاری آزمون های پیشرفت تحصیلی مدارس استعدادهای درخشان سراسر کشور با حضور ۹۴ هزار نفر در پنجم بهمن ماه خبرداد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش ، حسین شجاعی اظهارکرد: با توجه به سیاست‌های آموزش و پرورش اظهارکرد : برگزاری آزمون‌های پیشرفت تحصیلی و ماهیّت علمی،آموزشی و تأثیر این آزمون‌ها در جهت ارتقاء سطح آموزش معلّمان و دانش‌آموزان و اطّلاع ازجایگاه آموزشی و علمی خود در مقایسه با دیگر مدارس استعدادهای درخشان در سطح کشور اجرا می شود.
وی افزود: به منظور ارزیابی از میزان اثربخش بودن فرایند آموزش و میزان تحقّق اهداف قصد‌شده برای برنامه‌های درسی و کیفیت‌بخشی به برنامه‌هایعلمی‌- آموزشی، مرحلۀ اوّل”آزمون پیشرفت تحصیلی” مدارس استعدادهای درخشان به صورت هماهنگ کشوری برای پایه‌های هفتم، هشتم و نهم دورۀ اوّل متوسطه و همچنین پایه‌های دوّم رشته‌های علوم تجربی، ریاضی و فیزیک و علوم انسانی طراحی شد.
شجاعی ادامه داد: سؤالات این آزمون با بهره‌گیری از نظرات دبیران مجرّب استان‌ها به صورت چهارگزینه‌ای و از محتوای کتاب‌های درسی رسمی طرّاحی شده است. تصحیح پاسخ‌نامه‌ها و همچنین تجزیه و تحلیل نتایج آزموندر سطوح مدرسه ای، منطقه ای، استانی وکشوری به منظور استفاده از نتایج آن دربرنامه‌ریزی های سال تحصیلی جاری و سال ۹۶-۱۳۹۵به صورت متمرکز در مرکز ملّی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان انجام خواهد شد.
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان خاطرنشان کرد: نتایج آزمون وکارنامه‌های دانش آموزان نیزبزودی جهت اعلام به مدارس و دانش آموزان از طریق سامانۀ سناددر اختیار دانش آموزان وبرنامه‌ریزان قرار خواهد گرفت .
منبع : پورتال آموزش و پرورش