«بسمه‌تعالي»

انديشمندي عزيز؛

نكته‌ي مهم براي رسيدن به موفقيت، نداشتن استرس و اضطراب و اعتماد به توانايي‌هاي «خود» مي‌باشد.

به جاي اينكه هميشه به اين مطلب فكر كنيد كه زمان كم داريد و مطالب زياد است و جملهی نمي‌توانم را تكرار كنيد، بهتر است با برنامه پيش برويد و نگذاريد استرس يادنگرفتن بر شما غلبه كند و سعي كنيد يادگيري خود را در زمان مناسب مديريت كنيد و به خود اعتماد كنيد. چرا كه هرآنچه از اين پس شما مي‌خوانيد، دوره و تكرار مطالب گذشته است. پس با قدري تمركز و دقت مي‌توانيد مطالب را تثبيت کرده و ازحافظه كوتاه‌مدت به حافظه بلند مدت و دائمی خود بسپارید .

ويژگي برنامه دوره‌اي:
اين برنامه از98/12/17 شروع و تا پایان فروردین ماه 99 ادامه خواهدداشت.
با اجراي صحيح اين برنامه، همه‌ي دروس مهم پایه ی ششم از کتب اندیشمند يك بار دوره خواهد شد.
هرروز بعد از مطالعه‌ی هر بخش مي‌توانيد با خودكار و يا روان‌نويس سبز، با گذاشتن علامت R در داخل مربع‌هاي برنامه مطالعاتي، پيشرفت خود را در دورهی دروس مشاهده كنيد.
درروزجمعه‌ی هرهفته،برنامه­‌ی دوره‌اي به همراه آزمون های مربوط به کتاب هجده+4 درنظرگرفته شده‌است تا­­ دانش آموزان با­ خيال آسوده و راحت سرفصل‌هاي آزمون­های جامع انديشمندودروس عقب افتاده­‌ی برنامه را مطالعه نموده و با آمادگي بيش‌تر درآزمون شركت نمایند.

منابع :

– ریاضی پایه‌ی ششم اندیشمند

– علوم پایه ی ششم اندیشمند

– فارسی پایه ی ششم اندیشمند

-هوش واستعدادتحلیلی ششم اندیشمند

– کتاب هجده + 4 ششم اندیشمند

نكات قابل توجه والدين گرامي:

مؤسسه‌ی انديشمند در راستاي ايجاد انسجام در مطالعات دانش‌آموزان برنامه دوره‌اي فشرده‌اي را تنظيم نموده كه اميد است با دقت نظر و پي‌گيري شما بزرگواران اين برنامه جنبه اجرايي يافته و گامي مؤثر در جهت رسيدن به موفقيت عزيزانمان باشد.

با­ توجه به اين‌كه در اين زمان باقي‌مانده تا آزمون ورودی تیزهوشان و مدارس برتر، دانش‌آموزان می بایست از این فرصت طلایی استفاده کنند و سر فصل های تدریس شده را یکبار به طور کامل وهدفمند دوره نمایند ،لذا لازم است که نکات زیر توسط شما عزیزان جهت موفقیت بیشتر فرزندانتان مورد توجه قرار گیرد :

>توکل به خدا وکمک خواستن از او را همیشه به فرزندتان یاد آوری کنید زیرا یاد خدا آرامش دهنده دلهاست.

>در منزل محیط مناسب و جذابی را برای فرزندتان فراهم سازید. در ایام دوره تا امتحان سعی کنید فضای خانه را شاد نگه دارید و فضایی آرام و به دور از هیجان واسترس فراهم نمایید تا فرزندانتان با توجه و تمرکز بیشتر بتوانند برنامه خود را دنبال نمایند.

>تا حد امکان در این ایام برنامه میهمانی و…کنترل شده و با برنامه ریزی باشد تا لطمه ای به ساعت مطالعه دانش آموزان وارد نشود ، همچنین در این ایام تماشای تلوزیون محدود و به صورت گزینشی باشد.

> از مشاجره ودرگیری لفظی به خصوص با فرزندتان جداً دوری کنید، با صحبت کردن به او آرامش دهید و تا حد امکان استرس های او را کاهش دهید .

>جدول مطالعه دروس و دوره را به کمک فرزندتان هر روز کنترل نمایید و دروس عقب افتاده از دوره درسی را به اولین فرصت یا جمعه موکول نمایید.

> حتما به فرزندانتان یاد آوری نمایید که جهت رفع اشکال احتمالی ویا اطمینان از درستی سوال های حل شده در پایان دوره درسی هر روز می توانند به پاسخنامه­ی تشریحی آخر کتاب مراجعه نمایند

نكات قابل توجه دانش آموزان گرامي:

>با آرامش وتوکل به خدا مطالعه­ ی دوره را شروع کنید.

>برای خود حتما هدف تعیین کنید و از الان مشخص کنید که می خواهید در آزمون های اندیشمند چه ترازی راکسب کنید ویا نهایتاًدر آزمون ورودی کدام یک از مدارس خوب پذیرفته شوید.

> هر روز ساعتی را برای دوره ی دروس مشخص کنید و خودتان را ملزم کنید که طبق برنامه عمل نمایید و برنامه خود را به روز دیگر موکول نکنید.

>با حس خوب و با نشاط درس بخوانید، زیرا حس مثبت به هر برنامه ای باعث عملی تر شدن آن با کیفیت بیشتر خواهد شد.

> از هر کاری که باعث میشود شما را از حال وهوای مطالعه و درس خواندن دور کند جداً خودداری کنید.

مکان مطالعه خود را طوری انتخاب کنیدکه عوامل حواس­پرتی شما در آن به حداقل برسد .(موبایل ،صدای تلویزیون،تلفن،صحبت اعضای خانواده با یکدیگرو… همه از عوامل حواس پرتی می باشند)

>در دورهی دروس هیچ درسی را دست کم نگیرید چون هر کدام از دروس اهمیت ویژهی خود را دارند لذا یادگیری درست و اصولی هر کدام به شما کمک میکند که در آزمون­های اندیشمند و در نهایت در آزمون­های ورودی مدارس، تراز مورد انتظار و موفقیت مورد انتظار را کسب نمایید.

>از پدر و مادرتان و یا … بخواهید که بر روی برنامه مطالعاتی شما نطارت کنند و در صورت کوتاهی به شما تذکر لازم را بدهند.

>ودر آخر لازم است این نکته را گوشزد کنیم که «خوب درس خواندن کار راحتی نیست!» ولی در اثر استمرار،تمرین و برنامه ریزی، شما می توانید این مهارت (خوب درس خواندن) را کسب کنید .

به امید پیروزی و موفقیت بیشتر شما دوستان خانوادهی­ اندیشمند

واحد مشاوره ی اندیشمند

برنامه مطالعاتی نهم 

برنامه مطالعاتی ششم 

برنامه مطالعاتی پنجم  

برنامه مطالعاتی چهارم